perjantai 26. syyskuuta 2014

Koulun maastojuoksukilpailut 26.9.2014

Maastojuoksukilpailun tulokset

1-2lk tytöt                 1-2lk pojat
                   

2.46 Emmi.                2.30 Jimi
2.47 Aada.                 2.32 Hermanni
3.00 Iiris                     2.47 Ilari
3.17 Heta.                  2.52 Kivi
3.22 Alma.                  2.54 Eemil
3.23 Jenny.                 2.58 Aatu
3.33 Hilma                  3.05 Tino
3.35 Matleena.            3.15 Valtteri
3.44 Annika.                3.29 Leevi
3.44 Saara


3-4lk tytöt.                  3-4lk pojat

2.29 Jenni                   2.13 Eelis 4. lk
2.31 Alina                    2.15 Toivo
2.59 Petra                   2.18 Joni
3.10 Emmi                  2.24 Ossi
3.40 Helmi                  2.36 Voitto
                                   2.42 Tuomas
                                   2.44 Samuel
                                   2.48 Joona
                                   2.55 Eelis 3. lk
                                   2.58 Eemil
                                   3.05 Alpo
                                   3.09 Arttu
                                   4.59 Akseli

Kaksi kierrosta:
5-6lk tytöt                  5-6lk pojat

5.30 Elsa                    4.50 Arttu
5.35 Hilja                    5.01 Elias
5.39 Heidi A               5.02 Eero
5.48 Anni                   5.17 Eemeli
6.46 Heidi H              5.19 Juha
6.54 Emmi                 5.39 Janne
                                  6.17 Onni
                                  6.43 Toivo
                                   9.05 Leevi
                                   10.25 Oskari
                                   10.51 Aaro





torstai 12. syyskuuta 2013

Rahulan koulun liikuntasuunnitelmarunko

Pääperiaatteet:

Syksyllä ja talviurheilukaudella liikuntatunnit järjestetään ulkona niin pitkään kuin säät sen sallivat. Kausien vaihdon aikoihin pyritään ilmoittelemaan tunnin varustus päiväkohtaisesti etukäteen.

Alustava liikuntasuunnitelma lukuvuosi 2013-2014
vko laji paikka huom! varalaji
33 Pihaleikit/Palloilu kenttä Sisäpalloilu
34 Pihaleikit/Palloilu kenttä Sisäpalloilu
35 Pihaleikit/Palloilu kenttä Sisäpalloilu
36 Yleisurheilu kenttä Sisäliikunta
37 Yleisurheilu kenttä Sisäliikunta
38 Luontoliikunta piha Sisäliikunta
39 Luontoliikunta lähialueet Kuntovoimistelu
40 Luontoliikunta lähialueet Kuntovoimistelu
41 Maastojuoksu lähialueet Sisäliikunta
42 Maastojuoksu lähialueet Sisäliikunta
43 OMATOIMINEN LOMALIIKUNTA!
44 Sisäliikunta Sali
45 Sisäliikunta Sali
46 Sisäliikunta Sali
47 Sisäliikunta Sali
48 Sisäliikunta Sali
49 Sisäliikunta Sali
50 Sisäliikunta Sali
51 Sisäliikunta Sali
52 OMATOIMINEN LOMALIIKUNTA!
1 Hiihto Ladut Sisäliikunta
2 Luistelu Jää Sisäliikunta
3 Hiihto Ladut Sisäliikunta
4 Luistelu Jää Sisäliikunta
5 Hiihto Ladut Sisäliikunta
6 Luistelu Jää Sisäliikunta
7 Hiihto Ladut Sisäliikunta
8 Luistelu Jää Sisäliikunta
9 OMATOIMINEN LOMALIIKUNTA!
10 Hiihto Ladut Sisäliikunta
11 Sisäliikunta Sali
12 Sisäliikunta Sali
13 Sisäliikunta Sali
14 Yleisurheilu kenttä Sisäliikunta
15 Yleisurheilu kenttä Sisäliikunta
16 Yleisurheilu kenttä Sisäliikunta
17 Yleisurheilu kenttä Sisäliikunta
18 Palloilu kenttä Sisäpalloilu
19 Palloilu kenttä Sisäpalloilu
20 Pihaleikit kenttä Sisäliikunta
21 Pihaleikit kenttä Sisäliikunta
22 Pihaleikit kenttä Sisäliikunta

keskiviikko 29. toukokuuta 2013

Koululaiskilpailut 2013 Urheilupuisto 28.5.2013

Koululaiskilpailut 2013
Urheilupuisto
28.5.2013

TULOKSET

P3 luokka 60 m

  1. Eero Ylönen                                  Harjumaan koulu                     9,45
  2. Rudi Väisänen                                Ristiinan yhtenäiskoulu             9,77
  3. Santeri Karjalainen                          Päämajakoulu                        9,82
  4. Vertti Myyryläinen                           Vanhalan koulu                      9,85
  5. Olli Waris                                   Rantakylän koulu                    9,86
  6. Aaro Parviainen                              Ristiinan yhtenäiskoulu             9,99
  7. Veli-Matti Nuija                             Päämajakoulu                       10,18
  8. Jesse Ritolahti                              Tuppuralan koulu                   10,20
  9. Ajack Deng                                   Launialan koulu                    10,23
 10. Topi Keskinen                                Rantakylän koulu                   10,25
 11. Samuli Pekonen                               Urpolan koulu                      10,26
 12. Elias Heikkinen                              Kalevankankaan koulu               10,27
 13. Joel Haikonen                                Tuppuralan koulu                   10,38
 14. Tarmo Litmanen                               Launialan koulu                    10,43
 15. Santeri Turunen                              Urpolan koulu                      10,43
 16. Onni Oravainen                               Moision koulu                      10,47
 17. Manu Valjakka                                Otavan koulu                       10,51
 18. Paavo Riipinen                               Peitsarin koulu                    10,57
 19. Lauri Riipinen                               Peitsarin koulu                    10,59
 20. Eetu Takkinen                                Lähemäen koulu                     10,64
 21. Eemeli Parkkinen                             Rahulan koulu                      10,70
 22. Roope Jordan                                 Olkkolan koulu                     10,71
 23. Jonas Rouhiainen                             Kalevankankaan koulu               10,73
 24. Eero Torniainen                              Rahulan koulu                      10,76
 25. Arttu Honkavuo                               Anttolan yhtenäiskoulu             10,86
 26. Patrik Valkonen                              Moision koulu                      10,88
 27. Oliver Happonen                              Sairilan koulu                     10,90
 28. Jesse Korhonen                               Otavan koulu                       11,02
 29. Tuomas Hokkanen                              Vanhalan koulu                     11,05
 30. Perttu Jokinen                               Olkkolan koulu                     11,09
 31. Topi Piironen                                Sairilan koulu                     11,31
 32. Niko Puurtinen                               Ihastjärven koulu                  12,28
 33. Miika Nousiainen                             Harjumaan koulu                    12,54
 34. Joona Tenhunen                               Ihastjärven koulu                  13,37
     Jonathan Jääskeläinen                        Anttolan yhtenäiskoulu               DNS
     Sampsa Huoponen                              Lähemäen koulu                       DNS

Erä 1                Tuuli: +0,5

  1. Eero Ylönen                                  Harjumaan koulu                     9,45
  2. Aaro Parviainen                              Ristiinan yhtenäiskoulu             9,99
  3. Santeri Turunen                              Urpolan koulu                      10,43
  4. Eemeli Parkkinen                             Rahulan koulu                      10,70
  5. Jonas Rouhiainen                             Kalevankankaan koulu               10,73
  6. Patrik Valkonen                              Moision koulu                      10,88
  7. Jesse Korhonen                               Otavan koulu                       11,02

Erä 2                Tuuli: -0,1

  1. Rudi Väisänen                                Ristiinan yhtenäiskoulu             9,77
  2. Samuli Pekonen                               Urpolan koulu                      10,26
  3. Elias Heikkinen                              Kalevankankaan koulu               10,27
  4. Onni Oravainen                               Moision koulu                      10,47
  5. Manu Valjakka                                Otavan koulu                       10,51
  6. Eero Torniainen                              Rahulan koulu                      10,76
  7. Miika Nousiainen                             Harjumaan koulu                    12,54

Erä 3                Tuuli: -1,5

  1. Vertti Myyryläinen                           Vanhalan koulu                      9,85
  2. Olli Waris                                   Rantakylän koulu                    9,86
  3. Topi Keskinen                                Rantakylän koulu                   10,25
  4. Roope Jordan                                 Olkkolan koulu                     10,71
  5. Tuomas Hokkanen                              Vanhalan koulu                     11,05
  6. Perttu Jokinen                               Olkkolan koulu                     11,09
  7. Niko Puurtinen                               Ihastjärven koulu                  12,28
  8. Joona Tenhunen                               Ihastjärven koulu                  13,37

Erä 4                Tuuli: -0,7

  1. Veli-Matti Nuija                             Päämajakoulu                       10,18
  2. Ajack Deng                                   Launialan koulu                    10,23
  3. Joel Haikonen                                Tuppuralan koulu                   10,38
  4. Paavo Riipinen                               Peitsarin koulu                    10,57
  5. Oliver Happonen                              Sairilan koulu                     10,90
     Jonathan Jääskeläinen                        Anttolan yhtenäiskoulu               DNS
     Sampsa Huoponen                              Lähemäen koulu                       DNS

Erä 5                Tuuli: -0,8

  1. Santeri Karjalainen                          Päämajakoulu                        9,82
  2. Jesse Ritolahti                              Tuppuralan koulu                   10,20
  3. Tarmo Litmanen                               Launialan koulu                    10,43
  4. Lauri Riipinen                               Peitsarin koulu                    10,59
  5. Eetu Takkinen                                Lähemäen koulu                     10,64
  6. Arttu Honkavuo                               Anttolan yhtenäiskoulu             10,86
  7. Topi Piironen                                Sairilan koulu                     11,31

P3 luokka 1000 m


  1. Topi Keskinen                                Rantakylän koulu                 3.33,99
  2. Eero Ylönen                                  Harjumaan koulu                  3.35,41
  3. Aapo Neuvonen                                Otavan koulu                     3.38,43
  4. Aatos Arola                                  Peitsarin koulu                  3.43,95
  5. Santeri Turunen                              Urpolan koulu                    3.46,02
  6. Jani Salomaa                                 Lähemäen koulu                   3.49,17
  7. Mohamed Hossainy                             Tuppuralan koulu                 3.54,21
  8. Aapo Hotokka                                 Kalevankankaan koulu             3.54,45
  9. Santeri Karjalainen                          Päämajakoulu                     3.54,64
 10. Verneri Marttinen                            Otavan koulu                     3.58,90
 11. Veli-Matti Nuija                             Päämajakoulu                     3.59,44
 12. Ajack Deng                                   Launialan koulu                  4.01,87
 13. Rudi Väisänen                                Ristiinan yhtenäiskoulu          4.01,90
 14. Lasse Korhonen                               Urpolan koulu                    4.03,08
 15. Eero Torniainen                              Rahulan koulu                    4.04,64
 16. Samuli Pekonen                               Urpolan koulu                    4.04,76
 17. Patrik Valkonen                              Moision koulu                    4.05,76
 18. Kongor Marial                                Tuppuralan koulu                 4.06,67
 19. Sami Haapiainen                              Launialan koulu                  4.07,26
 20. Riku Bovellan                                Haukivuoren aseman koulu         4.11,15
 21. Veeti Pulkkinen                              Kalevankankaan koulu             4.12,00
 22. Aaro Hyvönen                                 Launialan koulu                  4.12,73
 23. Olli Waris                                   Rantakylän koulu                 4.12,96
 24. Kalle Parviainen                             Ristiinan yhtenäiskoulu          4.13,41
 25. Eero Kuoppala                                Sairilan koulu                   4.19,79
 26. Simo Sihvonen                                Sairilan koulu                   4.25,95
 27. Sakari Sepponen                              Haukivuoren aseman koulu         4.35,60
 28. Sauli Päivärinta                             Peitsarin koulu                  4.36,62
 29. Tuomas Hokkanen                              Vanhalan koulu                   4.38,96
 30. Leevi Lausas                                 Vanhalan koulu                   4.40,43
 31. Onni Oravainen                               Moision koulu                    4.44,77

P3 luokka Pituus

  1. Eero Ylönen                                  Harjumaan koulu                     3,65              
          3,65  3,42  3,53
                         
  2. Vertti Myyryläinen                           Vanhalan koulu                      3,59              
          3,58  3,59  3,58
                         
  3. Aaro Parviainen                              Ristiinan yhtenäiskoulu             3,58              
          3,55  3,53  3,58
                         
  4. Rudi Väisänen                                Ristiinan yhtenäiskoulu             3,46              
          3,46  3,32  3,25
                         
  5. Veli-Matti Nuija                             Päämajakoulu                        3,45              
          3,45  3,40  3,26
                         
  6. Santeri Karjalainen                          Päämajakoulu                        3,41              
          3,41  3,15  3,24
                         
  7. Ajack Deng                                   Launialan koulu                     3,36              
          2,70  3,36     X
                         
  8. Jesse Ritolahti                              Tuppuralan koulu                    3,30              
          3,05  3,30  3,10
                         
  9. Joel Haikonen                                Tuppuralan koulu                    3,22              
          3,17  3,22  3,15
                         
 10. Oiva Kunnamo                                 Urpolan koulu                       3,21              
          3,21  2,96  2,95
                         
 11. Juho Järvelä                                 Peitsarin koulu                     3,17              
          3,14  3,16  3,17
                         
 12. Akseli Kaartinen                             Rantakylän koulu                    3,15              
          3,10  3,11  3,15
                         
 13. Veeti Häkkänen                               Rantakylän koulu                    3,12              
          2,95     X  3,12
                         
 14. Arttu Honkavuo                               Anttolan yhtenäiskoulu              3,11              
          3,11     X  2,69
                         
 15. Patrik Valkonen                              Moision koulu                       3,07              
          3,04  3,07  2,88
                         
 16. Verneri Arkko                                Peitsarin koulu                     3,07              
          3,07  2,92  2,84
                         
 17. Peetu Purujärvi                              Otavan koulu                        3,06              
          3,06  2,77     X
                         
 18. Aapo Hotokka                                 Kalevankankaan koulu                3,02              
          2,87  3,02  2,98
                         
 19. Aaro Hyvönen                                 Launialan koulu                     3,00              
          2,80  2,85  3,00
                         
 20. Veeti Pulkkinen                              Kalevankankaan koulu                2,98              
          2,64  2,98  2,87
                         
 21. Ville Marttinen                              Lähemäen koulu                      2,91              
          2,91  2,63  2,78
                         
 22. Sakari Sepponen                              Haukivuoren aseman koulu            2,89              
          2,62  2,89  2,70
                         
 23. Riku Bovellan                                Haukivuoren aseman koulu            2,89              
          2,63  2,89  2,65
                         
 24. Eero Torniainen                              Rahulan koulu                       2,87              
          2,87  2,53  2,62
                         
 25. Perttu Jokinen                               Olkkolan koulu                      2,87              
          2,87     X     X
                         
 26. Ossi Marttinen                               Harjumaan koulu                     2,84              
             X  2,84  2,46
                         
 27. Leevi Lausas                                 Vanhalan koulu                      2,77              
          2,77  2,54  2,61
                         
 28. Jasper Santanen                              Moision koulu                       2,75              
          2,62  2,75     X
                         
 29. Miro Valjakka                                Otavan koulu                        2,74              
          2,74  2,65  2,53
                         
 30. Riku Harmonen                                Sairilan koulu                      2,73              
             X  2,73     X
                         
 31. Santeri Turunen                              Urpolan koulu                       2,63              
          2,63  2,55  2,47
                         
 32. Kasper Eloranta                              Sairilan koulu                      2,55              
          2,55  2,41  2,39
                         
 33. Akseli Mutkala                               Olkkolan koulu                      2,30              
          2,29  2,30  2,18
                         

P4 luokka 60 m

  1. Eelis Laukkanen                              Vanhalan koulu                      9,14
  2. Lari Vauhkonen                               Haukivuoren aseman koulu            9,42
  3. Simo Virolainen                              Kalevankankaan koulu                9,53
  4. Veikka Hahl                                  Rantakylän koulu                    9,66
  5. Aapo Kuokkanen                               Päämajakoulu                        9,78
  6. Juuso Ilvonen                                Päämajakoulu                        9,79
  7. Antti Rahikainen                             Peitsarin koulu                     9,79
  8. Jonne Siiskonen                              Ristiinan yhtenäiskoulu             9,83
  9. Lauri Kohvakka                               Rantakylän koulu                    9,87
 10. Jimi Seitti                                  Otavan koulu                        9,90
 11. Eetu Pulkkinen                               Lähemäen koulu                      9,90
 12. Topi Turunen                                 Ristiinan yhtenäiskoulu             9,92
 13. Leevi Lehtinen                               Sairilan koulu                      9,92
 14. Niko Hytönen                                 Peitsarin koulu                    10,02
 15. Elmeri Teittinen                             Haukivuoren aseman koulu           10,19
 16. Miika Heikkinen                              Kalevankankaan koulu               10,21
 17. Ilkka Mikkonen                               Urpolan koulu                      10,26
 18. Arttu Elfving                                Lähemäen koulu                     10,29
 19. Topi Saukkonen                               Urpolan koulu                      10,38
 20. Joona Tapio                                  Sairilan koulu                     10,40
 21. Elias Terho                                  Launialan koulu                    10,47
 22. Lenni Öhman                                  Tuppuralan koulu                   10,50
 23. Atte Rantalainen                             Anttolan yhtenäiskoulu             10,64
 24. Otto Haimilahti                              Vanhalan koulu                     10,68
 25. Otto Huippa                                  Launialan koulu                    10,75
 26. Leevi Kukkasniemi                            Tuppuralan koulu                   10,75
 27. Konsta Montonen                              Anttolan yhtenäiskoulu             10,87
 28. Rasmus Lukinmaa                              Moision koulu                      10,87
 29. Timo Hämäläinen                              Otavan koulu                       10,92
 30. Miika Kurkinen                               Moision koulu                      11,20
     Arttu Loukiainen                             Rahulan koulu                        DNS

Erä 1                Tuuli: +1,4

  1. Lari Vauhkonen                               Haukivuoren aseman koulu            9,42
  2. Simo Virolainen                              Kalevankankaan koulu                9,53
  3. Veikka Hahl                                  Rantakylän koulu                    9,66
  4. Lauri Kohvakka                               Rantakylän koulu                    9,87
  5. Ilkka Mikkonen                               Urpolan koulu                      10,26
  6. Topi Saukkonen                               Urpolan koulu                      10,38
  7. Timo Hämäläinen                              Otavan koulu                       10,92
  8. Miika Kurkinen                               Moision koulu                      11,20

Erä 2                Tuuli: -0,2

  1. Aapo Kuokkanen                               Päämajakoulu                        9,78
  2. Antti Rahikainen                             Peitsarin koulu                     9,79
  3. Eetu Pulkkinen                               Lähemäen koulu                      9,90
  4. Leevi Lehtinen                               Sairilan koulu                      9,92
  5. Joona Tapio                                  Sairilan koulu                     10,40
  6. Elias Terho                                  Launialan koulu                    10,47
  7. Konsta Montonen                              Anttolan yhtenäiskoulu             10,87

Erä 3                Tuuli: +0,8

  1. Eelis Laukkanen                              Vanhalan koulu                      9,14
  2. Jonne Siiskonen                              Ristiinan yhtenäiskoulu             9,83
  3. Jimi Seitti                                  Otavan koulu                        9,90
  4. Elmeri Teittinen                             Haukivuoren aseman koulu           10,19
  5. Miika Heikkinen                              Kalevankankaan koulu               10,21
  6. Lenni Öhman                                  Tuppuralan koulu                   10,50
  7. Rasmus Lukinmaa                              Moision koulu                      10,87
     Arttu Loukiainen                             Rahulan koulu                        DNS

Erä 4                Tuuli: -0,1

  1. Juuso Ilvonen                                Päämajakoulu                        9,79
  2. Topi Turunen                                 Ristiinan yhtenäiskoulu             9,92
  3. Niko Hytönen                                 Peitsarin koulu                    10,02
  4. Arttu Elfving                                Lähemäen koulu                     10,29
  5. Atte Rantalainen                             Anttolan yhtenäiskoulu             10,64
  6. Otto Haimilahti                              Vanhalan koulu                     10,68
  7. Otto Huippa                                  Launialan koulu                    10,75
  8. Leevi Kukkasniemi                            Tuppuralan koulu                   10,75

P4 luokka 1000 m


  1. Jussi Hyytiäinen                             Moision koulu                    3.25,25
  2. Veikka Hahl                                  Rantakylän koulu                 3.39,87
  3. Samuli Sipinen                               Haukivuoren aseman koulu         3.40,98
  4. Eetu Tiusanen                                Rantakylän koulu                 3.41,83
  5. Juuso Ilvonen                                Päämajakoulu                     3.44,05
  6. Leevi Lehtinen                               Sairilan koulu                   3.44,42
  7. Artturi Lehkonen                             Päämajakoulu                     3.44,47
  8. Niko Hytönen                                 Peitsarin koulu                  3.49,64
  9. Arttu Vilve                                  Urpolan koulu                    3.50,89
 10. Aatu Telkkä                                  Sairilan koulu                   3.51,42
 11. Jimi Seitti                                  Otavan koulu                     3.54,16
 12. Eetu Pulkkinen                               Lähemäen koulu                   3.57,81
 13. Lassi Hynninen                               Urpolan koulu                    3.59,21
 14. Joni Ruskela                                 Lähemäen koulu                   3.59,48
 15. Sutthirak Tama                               Ristiinan yhtenäiskoulu          3.59,58
 16. Otto Haimilahti                              Vanhalan koulu                   4.00,52
 17. Otto Huippa                                  Launialan koulu                  4.01,67
 18. Atte Rantalainen                             Anttolan yhtenäiskoulu           4.06,76
 19. Juho Märkälä                                 Moision koulu                    4.08,05
 20. Veikka Lokka                                 Otavan koulu                     4.09,66
 21. Eetu Lautiainen                              Anttolan yhtenäiskoulu           4.11,71
 22. Iiro Rummukainen                             Peitsarin koulu                  4.12,23
 23. Joonas Tyrväinen                             Haukivuoren aseman koulu         4.13,84
 24. Hugo Pöyry                                   Ristiinan yhtenäiskoulu          4.15,73
 25. Jouko Myyryläinen                            Kalevankankaan koulu             4.16,97
 26. Ville Mynttinen                              Kalevankankaan koulu             4.18,54
 27. Kalle Roponen                                Launialan koulu                  4.20,72
 28. Lukas Haapea                                 Harjumaan koulu                  4.34,61
     Arttu Loukiainen                             Rahulan koulu                        DNF

P4 luokka Pituus

  1. Sutthirak Tama                               Ristiinan yhtenäiskoulu             3,68              
          3,68  3,36  3,53
                         
  2. Jimi Seitti                                  Otavan koulu                        3,64              
          3,51  3,48  3,64
                         
  3. Niko Vanhala                                 Kalevankankaan koulu                3,57              
          3,20  3,16  3,57
                         
  4. Juho Märkälä                                 Moision koulu                       3,53              
          3,43  3,53  3,35
                         
  5. Topi Saukkonen                               Urpolan koulu                       3,50              
          3,45  3,26  3,50
                         
  6. Lari Vauhkonen                               Haukivuoren aseman koulu            3,49              
          3,20  3,47  3,49
                         
  7. Aapo Kuokkanen                               Päämajakoulu                        3,38              
          3,26  3,38  3,35
                         
  8. Ville Paanannen                              Kalevankankaan koulu                3,30              
          3,19  3,30  3,26
                         
  9. Jonne Siiskonen                              Ristiinan yhtenäiskoulu             3,29              
          3,21  3,29  3,26
                         
 10. Santeri Tirronen                             Olkkolan koulu                      3,25              
          3,25  2,69  2,60
                         
 11. Tuomo Siira                                  Päämajakoulu                        3,22              
          2,75  3,22  3,14
                         
 12. Karo Liimatainen                             Rantakylän koulu                    3,21              
          3,21  2,78
                   
 13. Iiro Rummukainen                             Peitsarin koulu                     3,20              
          3,18  3,20  3,20
                         
 14. Juho-Pekka Hänninen                          Ihastjärven koulu                   3,20              
          3,20  2,66  3,15
                         
 15. Eetu Tiusanen                                Rantakylän koulu                    3,20              
          3,20  3,10     X
                         
 16. Eetu Lautiainen                              Anttolan yhtenäiskoulu              3,19              
          3,19  2,81  2,76
                         
 17. Mikko Varonen                                Sairilan koulu                      3,17              
          2,97  3,17  2,79
                         
 18. Pauli Neuvonen                               Otavan koulu                        3,17              
          2,95     X  3,17
                         
 19. Tuomas Holappa                               Lähemäen koulu                      3,16              
          2,83  3,16  2,94
                         
 20. Otto Huippa                                  Launialan koulu                     3,15              
          3,15  3,02     X
                         
 21. Aaro Häkkinen                                Haukivuoren aseman koulu            3,11              
             X  2,70  3,11
                         
 22. Aatu Telkkä                                  Sairilan koulu                      3,09              
          3,09  2,99  3,05
                         
 23. Arttu Elfving                                Lähemäen koulu                      3,09              
          3,01  3,02  3,09
                         
 24. Jussi Hyytiäinen                             Moision koulu                       2,94              
             X  2,94     X
                         
 25. Ossi Kiuru                                   Tuppuralan koulu                    2,74              
          2,74     X     X
                         
 26. Atte Rantalainen                             Anttolan yhtenäiskoulu              2,69              
          2,51  2,69  2,60
                         
 27. Olli Kautonen                                Ihastjärven koulu                   2,62              
          2,18  2,38  2,62
                         
 28. Mohammed Hassan                              Tuppuralan koulu                    2,50              
          2,50
             
 29. Lukas Haapea                                 Harjumaan koulu                     2,13              
          1,96     X  2,13
                         

P5 luokka 60 m

  1. Leevi Leinonen                               Anttolan yhtenäiskoulu              8,68
  2. Jussi Silvennoinen                           Sairilan koulu                      9,12
  3. Taneli Häkkinen                              Kalevankankaan koulu                9,21
  4. Niko Kaipainen                               Moision koulu                       9,32
  5. Jon Lintunen                                 Lähemäen koulu                      9,37
  6. Eetu Randelin                                Rantakylän koulu                    9,39
  7. Otto Noponen                                 Päämajakoulu                        9,41
  8. Nestori Kuusisto                             Lähemäen koulu                      9,43
  9. Tommi Neuvonen                               Otavan koulu                        9,44
 10. Juho Waris                                   Rantakylän koulu                    9,50
 11. Aatu Turkki                                  Otavan koulu                        9,54
 12. Arttu Ruhanen                                Launialan koulu                     9,55
 13. Deng Malual                                  Tuppuralan koulu                    9,60
 14. Joel Leppänen                                Päämajakoulu                        9,63
 15. Markus Pylkkänen                             Peitsarin koulu                     9,83
 16. Tatu Pylkkänen                               Kalevankankaan koulu                9,84
 17. Aling Deng                                   Launialan koulu                     9,96
 18. Juuso Kekkonen                               Vanhalan koulu                      9,97
 19. Ville Piiparinen                             Sairilan koulu                      9,98
 20. Touko Arola                                  Peitsarin koulu                    10,10
 21. Tuomas Väisänen                              Ihastjärven koulu                  10,26
 22. Niko Ukkonen                                 Tuppuralan koulu                   11,06
 23. Timi Paakkunainen                            Vanhalan koulu                     13,06
     Aapo Maaranen                                Ihastjärven koulu                    DNS
     Vihtori Punavaara                            Moision koulu                        DNS
     Aku Havukainen                               Urpolan koulu                        DNS
     Eele Hämäläinen                              Urpolan koulu                        DNS

Erä 1                Tuuli: +0,5

  1. Niko Kaipainen                               Moision koulu                       9,32
  2. Otto Noponen                                 Päämajakoulu                        9,41
  3. Juho Waris                                   Rantakylän koulu                    9,50
  4. Arttu Ruhanen                                Launialan koulu                     9,55
  5. Juuso Kekkonen                               Vanhalan koulu                      9,97
  6. Touko Arola                                  Peitsarin koulu                    10,10
  7. Tuomas Väisänen                              Ihastjärven koulu                  10,26
     Eele Hämäläinen                              Urpolan koulu                        DNS

Erä 2                Tuuli: -1,6

  1. Leevi Leinonen                               Anttolan yhtenäiskoulu              8,68
  2. Jon Lintunen                                 Lähemäen koulu                      9,37
  3. Eetu Randelin                                Rantakylän koulu                    9,39
  4. Joel Leppänen                                Päämajakoulu                        9,63
  5. Timi Paakkunainen                            Vanhalan koulu                     13,06
     Aku Havukainen                               Urpolan koulu                        DNS

Erä 3                Tuuli: -1,0

  1. Jussi Silvennoinen                           Sairilan koulu                      9,12
  2. Nestori Kuusisto                             Lähemäen koulu                      9,43
  3. Markus Pylkkänen                             Peitsarin koulu                     9,83
  4. Aling Deng                                   Launialan koulu                     9,96
  5. Niko Ukkonen                                 Tuppuralan koulu                   11,06
     Aapo Maaranen                                Ihastjärven koulu                    DNS
     Vihtori Punavaara                            Moision koulu                        DNS

Erä 4                Tuuli: +0,2

  1. Taneli Häkkinen                              Kalevankankaan koulu                9,21
  2. Tommi Neuvonen                               Otavan koulu                        9,44
  3. Aatu Turkki                                  Otavan koulu                        9,54
  4. Deng Malual                                  Tuppuralan koulu                    9,60
  5. Tatu Pylkkänen                               Kalevankankaan koulu                9,84
  6. Ville Piiparinen                             Sairilan koulu                      9,98

P5 luokka 1000 m


  1. Jon Lintunen                                 Lähemäen koulu                   3.22,12
  2. Sasu Löytty                                  Lähemäen koulu                   3.25,24
  3. Niko Kaipainen                               Moision koulu                    3.29,16
  4. Lassi Helanen                                Sairilan koulu                   3.30,78
  5. Mehdi Amini                                  Urpolan koulu                    3.41,73
  6. Tommi Neuvonen                               Otavan koulu                     3.44,18
  7. Joel Leppänen                                Päämajakoulu                     3.45,37
  8. Deng Malual                                  Tuppuralan koulu                 3.48,45
  9. Lauri Lankila                                Rantakylän koulu                 3.51,31
 10. Aling Deng                                   Launialan koulu                  3.52,63
 11. Henri Nikkanen                               Kalevankankaan koulu             3.53,05
 12. Leo Lankila                                  Rantakylä                        3.56,83
 13. Aaron Kapulainen                             Otavan koulu                     4.01,75
 14. Olli Marjuaho                                Tuppuralan koulu                 4.02,45
 15. Otto Valtonen                                Päämajakoulu                     4.05,13
 16. Harri Marttinen                              Anttolan yhtenäiskoulu           4.19,08
 17. Jyri Huttunen                                Rahulan koulu                    4.29,58
 18. Tuomas Väisänen                              Ihastjärven koulu                4.38,17
 19. Juho Laurikainen                             Ihastjärven koulu                4.40,45

P5 luokka Pituus

  1. Leevi Leinonen                               Anttolan yhtenäiskoulu              4,31              
          4,15  4,31  4,16
                         
  2. Taneli Häkkinen                              Kalevankankaan koulu                4,02              
          3,87  4,02  3,74
                         
  3. Valtteri Räsänen                             Launialan koulu                     3,89              
          3,78  3,89  3,58
                         
  4. Matias Taavitsainen                          Ristiinan yhtenäiskoulu             3,89              
          3,89     X  3,54
                         
  5. Otto Noponen                                 Päämajakoulu                        3,87              
          3,87  3,77  3,79
                         
  6. Erik Ervasti                                 Olkkolan koulu                      3,68              
          3,65  3,55  3,68
                         
  7. Sasu Löytty                                  Lähemäen koulu                      3,68              
          3,56  3,68  3,39
                         
  8. Nikolas Kerminen                             Moision koulu                       3,61              
          3,17  3,44  3,61
                         
  9. Jon Lintunen                                 Lähemäen koulu                      3,57              
          3,51  3,57  3,35
                         
 10. Jetro Puranen                                Sairilan koulu                      3,57              
          3,45  3,57     X
                         
 11. Anttu Rastas                                 Urpolan koulu                       3,57              
          2,78  3,39  3,57
                         
 12. Aaron Heikkinen                              Urpolan koulu                       3,56              
          3,54  3,56  3,49
                         
 13. Aaro Silventoinen                            Tuppuralan koulu                    3,56              
          3,56  3,50  3,31
                         
 14. Aling Deng                                   Launialan koulu                     3,56              
          3,56  3,27  3,11
                         
 15. Lauri Syrjäläinen                            Sairilan koulu                      3,50              
          3,25  3,50     X
                         
 16. Lauri Lankila                                Rantakylän koulu                    3,49              
          3,13  3,49  3,39
                         
 17. Joel Leppänen                                Päämajakoulu                        3,49              
          3,29  3,49  3,18
                         
 18. Aatu Turkki                                  Otavan koulu                        3,49              
          3,49  3,27  3,18
                         
 19. Nuutti Hokkanen                              Otavan koulu                        3,42              
          3,42  3,28  3,26
                         
 20. Veeti Seppänen                               Peitsarin koulu                     3,38              
          3,23  3,38  3,12
                         
 21. Roy Juuti                                    Rantakylän koulu                    3,27              
          3,24  3,18  3,27
                         
 22. Henri Nikkanen                               Kalevankankaan koulu                3,20              
          3,06     X  3,20
                         
 23. Niko Kaipainen                               Moision koulu                       3,20              
          2,99  3,20  3,01
                         
 24. Matias Sourander                             Peitsarin koulu                     3,19              
          3,09     X  3,19
                         
 25. Tino Mutka                                   Tuppuralan koulu                    3,01              
          2,95  3,01  2,85
                         
 26. Arttu Kiljunen                               Ristiinan yhtenäiskoulu             2,42              
          2,02  2,42  2,29
                         
     Oskari Lyytikäinen                           Anttolan yhtenäiskoulu               DNS              
       
       

P5 luokka Keihäs

  1. Otto Noponen                                 Päämajakoulu                       27,70
          27,70  26,12  20,94
  2. Mikko Kokkonen                               Rantakylän koulu                   26,76
          24,39  26,76  21,70
  3. Eemil Eriksson                               Rantakylän koulu                   25,08
              X  25,08  25,04
  4. Arttu Ruhanen                                Launialan koulu                    22,56
          22,56  20,86  20,82
  5. Markus Pylkkänen                             Peitsarin koulu                    21,28
          19,66  21,28  20,15
  6. Tarmo Pöntinen                               Otavan koulu                       21,20
          18,97  21,20  18,93
  7. Henri Nikkanen                               Kalevankankaan koulu               20,87
              X  19,10  20,87
  8. Nikolas Kerminen                             Moision koulu                      20,67
          19,20  19,70  20,67
  9. Aatu Hänninen                                Päämajakoulu                       20,54
          17,25  19,67  20,54
 10. Ossi Sorjonen                                Urpolan koulu                      20,40
          18,37  20,40  19,48
 11. Kalle Kuusinen                               Anttolan yhtenäiskoulu             20,27
          16,79  20,27  17,49
 12. Olli Leikas                                  Lähemäen koulu                     20,06
          19,29  20,06  19,73
 13. Tino Mutka                                   Tuppuralan koulu                   19,93
          19,72  19,93  19,06
 14. Joona Siiskonen                              Ristiinan yhtenäiskoulu            19,75
          18,69  19,23  19,75
 15. Sami Liimatainen                             Launialan koulu                    18,24
          16,22  18,24  17,17
 16. Sasu Löytty                                  Lähemäen koulu                     17,86
          17,86  14,33  13,69
 17. Aaron Kapulainen                             Otavan koulu                       17,76
          17,76  17,33  17,18
 18. Kasper Jääskeläinen                          Anttolan yhtenäiskoulu             17,57
          14,72  13,78  17,57
 19. Tuukka Tuomisalo                             Moision koulu                      17,49
          17,47  17,39  17,49
 20. Niko Immonen                                 Peitsarin koulu                    17,00
          17,00  15,06  11,86
 21. Erik Ervasti                                 Olkkolan koulu                     16,56
          14,76  12,39  16,56
 22. Ville-Erik Venäläinen                        Sairilan koulu                     16,53
          16,40  16,53  16,47
 23. Lauri Syrjäläinen                            Sairilan koulu                     13,16
          11,42  13,16  11,75
 24. Teemu Koponen                                Ihastjärven koulu                  12,77
          12,10   9,80  12,77

P6 luokka 60 m

  1. Lu Reh                                       Kalevankankaan koulu                8,69
  2. Veeti Aalto                                  Päämajakoulu                        8,71
  3. Jan-Peter Kauppinen                          Moision koulu                       8,81
  4. Valtteri Arkko                               Peitsarin koulu                     8,90
  5. Saku Paasonen                                Lähemäen koulu                      8,91
  6. Julius Torniainen                            Sairilan koulu                      8,91
  7. Juuso Siitari                                Rantakylän koulu                    8,92
  8. Janne Kausto                                 Tuppuralan koulu                    8,97
  9. Akseli Kaukonen                              Peitsarin koulu                     9,03
 10. Martti Tyrväinen                             Haukivuoren aseman koulu            9,20
 11. Kasper Paajanen                              Otavan koulu                        9,21
 12. Otto Liukkonen                               Lähemäen koulu                      9,31
 13. Roope Tick                                   Tuppuralan koulu                    9,37
 14. Ville Valjakka                               Kalevankankaan koulu                9,40
 15. Roope Tuomainen                              Launialan koulu                     9,48
 16. Lassi Härkönen                               Haukivuoren aseman koulu            9,56
 17. Lauri Marttinen                              Harjumaan koulu                     9,58
 18. Juho Järvinen                                Urpolan koulu                       9,61
 19. Riku Pulkkinen                               Sairilan koulu                      9,63
 20. Sebastian Bollström                          Moision koulu                       9,63
 21. Mikki Berry                                  Päämajakoulu                        9,68
 22. Konsta Niskanen                              Harjumaan koulu                     9,68
 23. Tuomo Ylönen                                 Ihastjärven koulu                   9,69
 24. Jeremias Hänninen                            Ihastjärven koulu                   9,69
 25. Artturi Laukkanen                            Vanhalan koulu                      9,76
 26. Ville Särkkä                                 Urpolan koulu                       9,79
 27. Tuure Lahti                                  Rantakylän koulu                    9,81
 28. Oskari Lipiäinen                             Launialan koulu                     9,84
 29. Roope Parkkinen                              Olkkolan koulu                      9,92
 30. Johan Ervasti                                Olkkolan koulu                      9,95
 31. Leevi Prusila                                Otavan koulu                       10,26
 32. Saku Gadding                                 Vanhalan koulu                     11,22

Erä 1                Tuuli: -0,3

  1. Veeti Aalto                                  Päämajakoulu                        8,71
  2. Jan-Peter Kauppinen                          Moision koulu                       8,81
  3. Martti Tyrväinen                             Haukivuoren aseman koulu            9,20
  4. Juho Järvinen                                Urpolan koulu                       9,61
  5. Sebastian Bollström                          Moision koulu                       9,63
  6. Mikki Berry                                  Päämajakoulu                        9,68
  7. Jeremias Hänninen                            Ihastjärven koulu                   9,69
  8. Ville Särkkä                                 Urpolan koulu                       9,79

Erä 2                Tuuli: +0,3

  1. Lu Reh                                       Kalevankankaan koulu                8,69
  2. Julius Torniainen                            Sairilan koulu                      8,91
  3. Kasper Paajanen                              Otavan koulu                        9,21
  4. Roope Tuomainen                              Launialan koulu                     9,48
  5. Lauri Marttinen                              Harjumaan koulu                     9,58
  6. Riku Pulkkinen                               Sairilan koulu                      9,63
  7. Oskari Lipiäinen                             Launialan koulu                     9,84
  8. Leevi Prusila                                Otavan koulu                       10,26

Erä 3                Tuuli: +1,3

  1. Valtteri Arkko                               Peitsarin koulu                     8,90
  2. Saku Paasonen                                Lähemäen koulu                      8,91
  3. Janne Kausto                                 Tuppuralan koulu                    8,97
  4. Ville Valjakka                               Kalevankankaan koulu                9,40
  5. Konsta Niskanen                              Harjumaan koulu                     9,68
  6. Tuure Lahti                                  Rantakylän koulu                    9,81
  7. Roope Parkkinen                              Olkkolan koulu                      9,92
  8. Saku Gadding                                 Vanhalan koulu                     11,22

Erä 4                Tuuli: +0,4

  1. Juuso Siitari                                Rantakylän koulu                    8,92
  2. Akseli Kaukonen                              Peitsarin koulu                     9,03
  3. Otto Liukkonen                               Lähemäen koulu                      9,31
  4. Roope Tick                                   Tuppuralan koulu                    9,37
  5. Lassi Härkönen                               Haukivuoren aseman koulu            9,56
  6. Tuomo Ylönen                                 Ihastjärven koulu                   9,69
  7. Artturi Laukkanen                            Vanhalan koulu                      9,76
  8. Johan Ervasti                                Olkkolan koulu                      9,95

P6 luokka 1000 m


  1. Saku Paasonen                                Lähemäen koulu                   3.17,29
  2. Jan-Peter Kauppinen                          Moision koulu                    3.31,09
  3. Akseli Kaukonen                              Peitsarin koulu                  3.34,84
  4. Pietu Riipinen                               Urpolan koulu                    3.34,91
  5. Santeri Kanerva                              Rantakylän koulu                 3.34,96
  6. Lauri Ihalainen                              Sairilan koulu                   3.37,79
  7. Otto Liukkonen                               Lähemäen koulu                   3.42,69
  8. Lassi Kähäri                                 Launialan koulu                  3.44,67
  9. Juho Järvinen                                Urpolan koulu                    3.45,59
 10. Hiski Hotokka                                Kalevankankaan koulu             3.46,38
 11. Aki Aalto                                    Kalevankankaan koulu             3.51,08
 12. Veikka Kortelainen                           Sairilan koulu                   3.52,64
 13. Miika Juvonen                                Rantakylän koulu                 3.54,79
 14. Valtteri Viitanen                            Päämajakoulu                     3.55,33
 15. Jussi Numminen                               Moision koulu                    3.56,25
 16. Santeri Partio                               Launialan koulu                  4.05,78
 17. Elmeri Roponen                               Launialan koulu                  4.05,89
 18. Niko Rauhala                                 Peitsarin koulu                  4.06,74

P6 luokka Pituus

  1. Julius Torniainen                            Sairilan koulu                      4,27              
          3,98  4,16  4,27
                         
  2. Veeti Aalto                                  Päämajakoulu                        4,25              
          4,25  3,99     X
                         
  3. Janne Kausto                                 Tuppuralan koulu                    4,16              
          4,05  4,16  4,01
                         
  4. Martti Tyrväinen                             Haukivuoren aseman koulu            4,07              
          4,07  3,77  3,80
                         
  5. Juuso Siitari                                Rantakylän koulu                    4,04              
          2,66     X  4,04
                         
  6. Jyri Sihvonen                                Sairilan koulu                      4,00              
          4,00  3,53  3,97
                         
  7. Jan-Peter Kauppinen                          Moision koulu                       3,96              
          3,77  3,96  3,87
                         
  8. Miro Kiuru                                   Tuppuralan koulu                    3,91              
          3,53  3,64  3,91    
                               
  9. Otto Liukkonen                               Lähemäen koulu                      3,87              
          3,87  3,74  2,93
                         
 10. Saku Paasonen                                Lähemäen koulu                      3,84              
             X  3,84  3,79
                         
 11. Juho Rouvinen                                Kalevankankaan koulu                3,82              
          3,75  3,82  3,77
                         
 12. Antti Lähteenmäki                            Urpolan koulu                       3,82              
          2,89  3,82  3,71
                         
 13. Leevi Muhonen                                Peitsarin koulu                     3,79              
          3,79  3,63  3,54
                         
 14. Arttu Laantera                               Rantakylän koulu                    3,79              
          3,52  3,46  3,79
                         
 15. Sameli Suomala                               Olkkolan koulu                      3,78              
          3,78     X  3,76
                         
 16. Johan Ervasti                                Olkkolan koulu                      3,73              
          3,45  3,73  3,72
                         
 17. Lassi Härkönen                               Haukivuoren aseman koulu            3,66              
          3,57  3,40  3,66
                         
 18. Sebastian Bollström                          Moision koulu                       3,65              
          3,40  3,65  3,30
                         
 19. Iiro Saksa                                   Harjumaan koulu                     3,61              
          3,61  3,51  3,35
                         
 20. Pietu Riipinen                               Urpolan koulu                       3,59              
          3,59  3,40  3,47
                         
 21. Roope Tuomainen                              Launialan koulu                     3,58              
          3,58  3,54  3,28
                         
 22. Juuso Tarkiainen                             Peitsarin koulu                     3,57              
          3,57  3,38  3,11
                         
 23. Roni Kyllönen                                Otavan koulu                        3,55              
          3,32  3,55  3,40
                         
 24. Lassi Kähäri                                 Launialan koulu                     3,55              
          3,37  3,31  3,55
                         
 25. Jasper Kukkonen                              Ihastjärven koulu                   3,47              
          3,07  3,29  3,47
                         
 26. Tomi Tiainen                                 Kalevankankaan koulu                3,36              
          3,36  3,24     X
                         
 27. Visa Ustinov                                 Päämajakoulu                        3,28              
          3,20  3,28  2,92
                         

P6 luokka Kuula

  1. Kristian Rönkkö                              Lähemäen koulu                     10,72
          10,04      X  10,72
  2. Lu Reh                                       Kalevankankaan koulu               10,24
              X   9,41  10,24
  3. Antti Lähteenmäki                            Urpolan koulu                       9,70
           9,70   9,30      X
  4. Leo Suojärvi                                 Päämajakoulu                        9,25
           7,33   9,25   7,49
  5. Juho Järvinen                                Urpolan koulu                       9,20
           9,20   8,99   8,53
  6. Jan-Peter Kauppinen                          Moision koulu                       9,07
           8,37   9,07   8,86
  7. Lauri Ihalainen                              Sairilan koulu                      8,88
           8,28   8,51   8,88
  8. Leevi Muhonen                                Peitsarin koulu                     8,87
           8,60   8,87   8,63
  9. Väinö Pylkkänen                              Lähemäen koulu                      8,85
           8,01   8,36   8,85
 10. Petri Putkonen                               Otavan koulu                        8,46
           7,57   8,46   7,59
 11. Roope Tuomainen                              Launialan koulu                     8,42
           7,11   7,83   8,42
 12. Ville Hokkanen                               Moision koulu                       8,41
           8,41   8,20   7,86
 13. Jere Korhonen                                Sairilan koulu                      8,38
           8,25   8,38      X
 14. Antti Sainio                                 Tuppuralan koulu                    8,35
           8,21   8,21   8,35
 15. Teemu Luukkonen                              Launialan koulu                     8,02
           7,61   8,00   8,02
 16. Saku Gadding                                 Vanhalan koulu                      7,99
           7,99   7,21   7,30
 17. Kristian Viitala                             Peitsarin koulu                     7,89
           7,89      X   7,63
 18. Atte Hänninen                                Harjumaan koulu                     7,87
           7,85   7,87   7,54
 19. Kalle Kemppinen                              Tuppuralan koulu                    7,58
           5,56   6,83   7,58
 20. Mikki Berry                                  Päämajakoulu                        7,51
           7,51   7,23   6,85
 21. Sameli Suomala                               Olkkolan koulu                      7,49
           7,06   7,49   7,16
 22. Ville Särkkä                                 Rantakylän koulu                    7,40
           7,40   7,09   7,03
 23. Jesse Loponen                                Kalevankankaan koulu                7,29
           7,29   6,91   6,70
 24. Toni Eerikäinen                              Anttolan yhtenäiskoulu              7,01
           6,89   7,01   6,61
 25. Roope Parkkinen                              Olkkolan koulu                      6,90
              X   6,90   6,84
 26. Jesse Rannasmaa                              Rantakylän koulu                    6,69
           6,69   6,53   6,10
 27. Miika Honkanen                               Anttolan yhtenäiskoulu              6,19
              X   6,19      X
 28. Samu Pyy                                     Otavan koulu                        5,76
           2,76   5,65   5,76

T3 luokka 60 m

  1. Aino Kairavuori                              Päämajakoulu                       10,06
  2. Jia Haapea                                   Päämajakoulu                       10,07
  3. Pinja Ukko                                   Peitsarin koulu                    10,30
  4. Ella Noponen                                 Ristiinan yhtenäiskoulu            10,33
  5. Sofia Siitari                                Rantakylän koulu                   10,34
  6. Milla Gynther                                Launialan koulu                    10,35
  7. Riina Kaipainen                              Moision koulu                      10,38
  8. Viivi Virtanen                               Anttolan yhtenäiskoulu             10,40
  9. Ronja Mihailov                               Urpolan koulu                      10,48
 10. Wilma Taavitsainen                           Ristiinan yhtenäiskoulu            10,49
 11. Onerva Paasonen                              Urpolan koulu                      10,54
 12. Laura Unhola                                 Kalevankankaan koulu               10,59
 13. Iina Rasimus                                 Peitsarin koulu                    10,60
 14. Iida Paasonen                                Lähemäen koulu                     10,78
 15. Pirita Vuokio                                Lähemäen koulu                     10,85
 16. Nea Harapainen                               Tuppuralan koulu                   10,96
 17. Tsering Sillanpää                            Launialan koulu                    11,00
 18. Saga Alakärppä                               Olkkolan koulu                     11,06
 19. Milma Laitinen                               Kalevankankaan koulu               11,26
 20. Milla Pulkkinen                              Anttolan yhtenäiskoulu             11,27
 21. Ella Koskenranta                             Moision koulu                      11,41
 22. Lotta Nykänen                                Harjumaan koulu                    11,41
 23. Iida Haimilahti                              Vanhalan koulu                     11,44
 24. Viola Kostin                                 Olkkolan koulu                     11,54
 25. Maria Kiukas                                 Ihastjärven koulu                  11,55
 26. Anastasia Rosen                              Otavan koulu                       11,70
 27. Laura Himanen                                Otavan koulu                       11,73
 28. Saana Laukkanen                              Vanhalan koulu                     11,74
 29. Heini Huuhka                                 Sairilan koulu                     11,77
 30. Tiina Pulkkinen                              Sairilan koulu                     11,92
 31. Reem Al-Adurazzaq                            Tuppuralan koulu                   12,40
 32. Reetta Korpinen                              Harjumaan koulu                    12,73
     Maija Putkonen                               Rantakylän koulu                     DNS
     Veera Kovanen                                Ihastjärven koulu                    DNS

Erä 1                Tuuli: +0,8

  1. Laura Unhola                                 Kalevankankaan koulu               10,59
  2. Ella Koskenranta                             Moision koulu                      11,41
  3. Laura Himanen                                Otavan koulu                       11,73
  4. Saana Laukkanen                              Vanhalan koulu                     11,74
  5. Heini Huuhka                                 Sairilan koulu                     11,77
     Maija Putkonen                               Rantakylän koulu                     DNS

Erä 2                Tuuli: -0,8

  1. Ella Noponen                                 Ristiinan yhtenäiskoulu            10,33
  2. Wilma Taavitsainen                           Ristiinan yhtenäiskoulu            10,49
  3. Saga Alakärppä                               Olkkolan koulu                     11,06
  4. Viola Kostin                                 Olkkolan koulu                     11,54
  5. Maria Kiukas                                 Ihastjärven koulu                  11,55
     Veera Kovanen                                Ihastjärven koulu                    DNS

Erä 3                Tuuli: +0,9

  1. Jia Haapea                                   Päämajakoulu                       10,07
  2. Pinja Ukko                                   Peitsarin koulu                    10,30
  3. Milla Gynther                                Launialan koulu                    10,35
  4. Onerva Paasonen                              Urpolan koulu                      10,54
  5. Pirita Vuokio                                Lähemäen koulu                     10,85
  6. Milla Pulkkinen                              Anttolan yhtenäiskoulu             11,27
  7. Reem Al-Adurazzaq                            Tuppuralan koulu                   12,40

Erä 4                Tuuli: -0,6

  1. Aino Kairavuori                              Päämajakoulu                       10,06
  2. Viivi Virtanen                               Anttolan yhtenäiskoulu             10,40
  3. Ronja Mihailov                               Urpolan koulu                      10,48
  4. Iina Rasimus                                 Peitsarin koulu                    10,60
  5. Iida Paasonen                                Lähemäen koulu                     10,78
  6. Nea Harapainen                               Tuppuralan koulu                   10,96
  7. Tsering Sillanpää                            Launialan koulu                    11,00

Erä 5                Tuuli: -0,7

  1. Sofia Siitari                                Rantakylän koulu                   10,34
  2. Riina Kaipainen                              Moision koulu                      10,38
  3. Milma Laitinen                               Kalevankankaan koulu               11,26
  4. Lotta Nykänen                                Harjumaan koulu                    11,41
  5. Iida Haimilahti                              Vanhalan koulu                     11,44
  6. Anastasia Rosen                              Otavan koulu                       11,70
  7. Tiina Pulkkinen                              Sairilan koulu                     11,92
  8. Reetta Korpinen                              Harjumaan koulu                    12,73

T3 luokka 1000 m


  1. Iina Rasimus                                 Peitsarin koulu                  3.57,32
  2. Sofia Siitari                                Rantakylän koulu                 4.01,29
  3. Matleena Heikkinen                           Urpolan koulu                    4.03,09
  4. Pinja Ukko                                   Peitsarin koulu                  4.06,49
  5. Wilma Taavitsainen                           Ristiinan yhtenäiskoulu          4.08,79
  6. Onerva Paasonen                              Urpolan koulu                    4.15,19
  7. Milla Pulkkinen                              Anttolan yhtenäiskoulu           4.15,56
  8. Aada Salminen                                Tuppuralan koulu                 4.17,33
  9. Ella Noponen                                 Ristiinan yhtenäiskoulu          4.17,42
 10. Lotta Pynnönen                               Kalevankankaan koulu             4.19,74
 11. Nelli Husu                                   Rantakylän koulu                 4.23,69
 12. Iida Paasonen                                Lähemäen koulu                   4.24,19
 13. Eveliina Svärd                               Kalevankankaan koulu             4.27,59
 14. Emilia Laakso                                Tuppuralan koulu                 4.28,32
 15. Petra Väisänen                               Otavan koulu                     4.35,81
 16. Eevi Lokka                                   Otavan koulu                     4.44,78
 17. Riina Kaipainen                              Moision koulu                    4.49,13
 18. Venla Väisänen                               Sairilan koulu                   5.09,79

T3 luokka Korkeus

  1. Aino Kairavuori                              Päämajakoulu                         115
         080 090 100 105 110 115 120
           O   O   O   O   O   O XXX
  2. Iina Rasimus                                 Peitsarin koulu                      110
         080 090 100 105 110 115
           O   O   O   O  XO XXX
  3. Onerva Paasonen                              Urpolan koulu                        110
         080 090 100 105 110 115  
           O   O  XO  XO  XO XXX  
  4. Ronja Mihailov                               Urpolan koulu                        110
         080 090 100 105 110 115
           O   O   O XXO XXO XXX
  5. Aava Meriläinen                              Rantakylän koulu                     105
         080 090 100 105 110  
           O   O   O   O XXX  
  5. Noora Rauhala                                Peitsarin koulu                      105
         080 090 100 105 110
           O   O   O   O XXX
  5. Ella Noponen                                 Ristiinan yhtenäiskoulu              105
         080 090 100 105 110
           O   O   O   O XXX
  5. Peppi Kiveläinen                             Päämajakoulu                         105
         080 090 100 105 110
           O   O   O   O XXX
  9. Nina Tiihonen                                Lähemäen koulu                       105
         090 100 105 110
           O  XO   O XXX
 10. Eevi Lokka                                   Otavan koulu                         105
         080 090 100 105 110
           O   O   O XXO XXX
 11. Wilma Taavitsainen                           Ristiinan yhtenäiskoulu              105
         080 090 100 105 110  
           O   O  XO XXO XXX  
 12. Elina Bergmann                               Moision koulu                        100
         080 090 100 105
           O  XO   O XXX
 13. Maria Kiukas                                 Ihastjärven koulu                    100
         080 090 100 105
           O   O  XO XXX
 13. Iida Kurvinen                                Anttolan yhtenäiskoulu               100
         100 105
          XO XXX
 13. Jutta Saastamoinen                           Moision koulu                        100
         080 090 100 105  
           O   O  XO XXX  
 16. Helmi Hämläinen                              Rantakylän koulu                     090
         080 090 100
           O   O XXX
 16. Saga Alakärppä                               Olkkolan koulu                       090
         080 090 100
           O   O XXX
 18. Tsering Sillanpää                            Launialan koulu                      090
         090 100
          XO XXX
 19. Viola Kostin                                 Olkkolan koulu                       090
         080 090 100
           O XXO XXX
 20. Tarja Blomerus                               Otavan koulu                         080
         080 090
           O XXX
     Milla Pulkkinen                              Anttolan yhtenäiskoulu                NH
         100
         XXX
     Aino-Ilona Savolainen                        Lähemäen koulu                        NH
         090
         XXX

T4 luokka 60 m

  1. Peppi Kesälahti                              Rantakylän koulu                    9,42
  2. Tinka Larnos                                 Lähemäen koulu                      9,70
  3. Juuli Ombati                                 Otavan koulu                        9,90
  4. Sofia Tivinen                                Päämajakoulu                        9,96
  5. Ilona Lahtonen                               Päämajakoulu                       10,02
  6. Veera Aho                                    Sairilan koulu                     10,03
  7. Siiri Seppänen                               Peitsarin koulu                    10,04
  8. Helmi Kosonen                                Kalevankankaan koulu               10,06
  9. Anna Linkama                                 Olkkolan koulu                     10,26
 10. Tuuli Vehviläinen                            Urpolan koulu                      10,26
 11. Linnea Uotila                                Rantakylän koulu                   10,30
 12. Kaisa Laatikainen                            Ihastjärven koulu                  10,31
 13. Essi Hirvensalo                              Lähemäen koulu                     10,32
 14. Jannika Väänänen                             Ristiinan yhtenäiskoulu            10,36
 15. Anni Rovio                                   Kalevankankaan koulu               10,37
 16. Iiris Reponen                                Anttolan yhtenäiskoulu             10,51
 17. Viivi Pöntinen                               Ristiinan yhtenäiskoulu            10,57
 18. Iina Laukkanen                               Vanhalan koulu                     10,58
 19. Milja Seppänen                               Moision koulu                      10,59
 20. Aino Sipinen                                 Haukivuoren aseman koulu           10,62
 21. Elsa Valjakka                                Rahulan koulu                      10,66
 22. Karina Parkkinen                             Urpolan koulu                      10,68
 23. Jade Utriainen                               Launialan koulu                    10,70
 24. Linda Tuukkanen                              Tuppuralan koulu                   10,72
 25. Maiju Partanen                               Vanhalan koulu                     10,83
 26. Tuija Korpelainen                            Moision koulu                      10,93
 27. Alisa Tiihonen                               Otavan koulu                       10,94
 28. Tiia Valkonen                                Ihastjärven koulu                  10,96
 29. Annika Lampinen                              Tuppuralan koulu                   10,96
 30. Aada Hiltunen                                Launialan koulu                    11,20
 31. Hilja Kauppinen                              Rahulan koulu                      11,22
 32. Johanna Ahonen                               Sairilan koulu                     11,34
 33. Juulia Purolehto                             Harjumaan koulu                    11,50
 34. Leila Sahbaz                                 Haukivuoren aseman koulu           11,51
 35. Johanna Lampinen                             Harjumaan koulu                    11,53

Erä 1                Tuuli: -0,4

  1. Ilona Lahtonen                               Päämajakoulu                       10,02
  2. Veera Aho                                    Sairilan koulu                     10,03
  3. Anni Rovio                                   Kalevankankaan koulu               10,37
  4. Jade Utriainen                               Launialan koulu                    10,70
  5. Linda Tuukkanen                              Tuppuralan koulu                   10,72
  6. Alisa Tiihonen                               Otavan koulu                       10,94

Erä 2                Tuuli: -0,4

  1. Sofia Tivinen                                Päämajakoulu                        9,96
  2. Siiri Seppänen                               Peitsarin koulu                    10,04
  3. Helmi Kosonen                                Kalevankankaan koulu               10,06
  4. Iiris Reponen                                Anttolan yhtenäiskoulu             10,51
  5. Annika Lampinen                              Tuppuralan koulu                   10,96
  6. Aada Hiltunen                                Launialan koulu                    11,20
  7. Johanna Ahonen                               Sairilan koulu                     11,34

Erä 3                Tuuli: +0,3

  1. Anna Linkama                                 Olkkolan koulu                     10,26
  2. Essi Hirvensalo                              Lähemäen koulu                     10,32
  3. Jannika Väänänen                             Ristiinan yhtenäiskoulu            10,36
  4. Karina Parkkinen                             Urpolan koulu                      10,68
  5. Tiia Valkonen                                Ihastjärven koulu                  10,96
  6. Hilja Kauppinen                              Rahulan koulu                      11,22
  7. Johanna Lampinen                             Harjumaan koulu                    11,53

Erä 4                Tuuli: -0,5

  1. Tinka Larnos                                 Lähemäen koulu                      9,70
  2. Juuli Ombati                                 Otavan koulu                        9,90
  3. Tuuli Vehviläinen                            Urpolan koulu                      10,26
  4. Kaisa Laatikainen                            Ihastjärven koulu                  10,31
  5. Viivi Pöntinen                               Ristiinan yhtenäiskoulu            10,57
  6. Elsa Valjakka                                Rahulan koulu                      10,66
  7. Juulia Purolehto                             Harjumaan koulu                    11,50

Erä 5                Tuuli: -1,4

  1. Peppi Kesälahti                              Rantakylän koulu                    9,42
  2. Linnea Uotila                                Rantakylän koulu                   10,30
  3. Iina Laukkanen                               Vanhalan koulu                     10,58
  4. Milja Seppänen                               Moision koulu                      10,59
  5. Aino Sipinen                                 Haukivuoren aseman koulu           10,62
  6. Maiju Partanen                               Vanhalan koulu                     10,83
  7. Tuija Korpelainen                            Moision koulu                      10,93
  8. Leila Sahbaz                                 Haukivuoren aseman koulu           11,51

T4 luokka 1000 m


  1. Peppi Kesälahti                              Rantakylän koulu                 3.48,72
  2. Aino Turunen                                 Rantakylän koulu                 3.56,33
  3. Saimi Pekkarinen                             Sairilan koulu                   4.01,73
  4. Marie Selonen                                Päämajakoulu                     4.02,57
  5. Ilona Lahtonen                               Päämajakoulu                     4.08,72
  6. Aino Sipinen                                 Haukivuoren aseman koulu         4.10,02
  7. Kaisa Laatikainen                            Ihastjärven koulu                4.16,04
  8. Saara Kosunen                                Launialan koulu                  4.16,17
  9. Laura Sysivirta                              Urpolan koulu                    4.16,18
 10. Viivi Salonen                                Sairilan koulu                   4.17,72
 11. Tinka Larnos                                 Lähemäen koulu                   4.26,43
 12. Karina Parkkinen                             Urpolan koulu                    4.28,26
 13. Silja Kiukas                                 Kalevankankaan koulu             4.30,01
 14. Jenna Vesalainen                             Anttolan yhtenäiskoulu           4.30,04
 15. Essi Hirvensalo                              Lähemäen koulu                   4.30,47
 16. Milla Purnanen                               Otavan koulu                     4.35,76
 17. Martta Savander                              Ristiinan yhtenäiskoulu          4.40,91
 18. Liza Shevchenko                              Tuppuralan koulu                 4.50,40

T4 luokka Korkeus

  1. Tinka Larnos                                 Lähemäen koulu                       118
         090 100 110 115 118 121
           O   O   O   O   O XXX
  2. Juuli Ombati                                 Otavan koulu                         118
         090 100 110 115 118 121
           O  XO   O  XO  XO XXX
  3. Ilona Lahtonen                               Päämajakoulu                         115
         090 100 110 115 118
           O   O  XO  XO XXX
  4. Roosa Kaukonen                               Päämajakoulu                         110
         090 100 110 115
           O   O   O XXX
  5. Siiri Seppänen                               Peitsarin koulu                      110
         090 100 110 115
           O   O OXO XXX
  6. Veera Saarelainen                            Peitsarin koulu                      110
         090 100 110 115
           O  XO  XO XXX
  7. Anna Linkama                                 Olkkolan koulu                       110
         090 100 110 115
           O XXO  XO XXX
  8. Siina Mäkinen                                Tuppuralan koulu                     110
         090 100 110 115
           O   O XXO XXX
  9. Kia Rossi                                    Rantakylän koulu                     100
         090 100 110
           O  XO XXX
  9. Riina Mäkeläinen                             Ristiinan yhtenäiskoulu              100
         090 100 110
           O  XO XXX
  9. Iina Lempinen                                Anttolan yhtenäiskoulu               100
         090 100 110
           O  XO XXX
  9. Vilma Härkönen                               Otavan koulu                         100
         090 100 110
           O  XO XXX
 13. Tiia Valkonen                                Ihastjärven koulu                    100
         090 100 110
           O XXO XXX
 13. Karina Parkkinen                             Urpolan koulu                        100
         090 100 110
           O XXO XXX
 13. Julia Piironen                               Lähemäen koulu                       100
         090 100 110
           O XXO XXX
 16. Annukka Lavonen                              Rantakylän koulu                     090
         090 100
           O XXX
 16. Martta Savander                              Ristiinan yhtenäiskoulu              090
         090 100
           O XXX
 16. Milja Seppänen                               Moision koulu                        090
         090 100
           O XXX
 16. Minna Nousiainen                             Moision koulu                        090
         090 100
           O XXX
 16. Jenni Palhokumpu                             Urpolan koulu                        090
         090 100
           O XXX
 16. Vilma Paakki                                 Tuppuralan koulu                     090
         090 100
           O XXX
     Miisa Haponen                                Ihastjärven koulu                     NH
         090
         XXX

T5 luokka 60 m

  1. Liina Mäkelä                                 Peitsarin koulu                     8,95
  2. Jonna Saalasti                               Lähemäen koulu                      9,06
  3. Lotta Tivinen                                Päämajakoulu                        9,27
  4. Marikki Melkinen                             Peitsarin koulu                     9,29
  5. Inka Puumalainen                             Otavan koulu                        9,33
  6. Iida Lötjönen                                Rantakylän koulu                    9,40
  7. Jutta Krakau                                 Olkkolan koulu                      9,55
  8. Pinja Jääskeläinen                           Ristiinan yhtenäiskoulu             9,68
  9. Jessica Järvinen                             Sairilan koulu                      9,69
 10. Vilja Teräväinen                             Urpolan koulu                       9,70
 11. Pilvi Korhonen                               Urpolan koulu                       9,71
 12. Laura Neuvonen                               Rantakylän koulu                    9,77
 13. Anni Tikkanen                                Päämajakoulu                        9,77
 14. Rebekka Jaatinen                             Moision koulu                       9,80
 15. Alina Pitkova                                Ristiina                            9,89
 16. Nea Loponen                                  Lähemäen koulu                      9,91
 17. Ella Hänninen                                Harjumaan koulu                    10,20
 18. Opri Tiusanen                                Anttolan yhtenäiskoulu             10,39
 19. Ilona Taavitsainen                           Olkkolan koulu                     10,40
 20. Jenna Käyhkö                                 Kalevankankaan koulu               10,44
 21. Jenna Häkkinen                               Kalevankankaan koulu               10,52
 22. Iisa Kettukangas                             Sairilan koulu                     10,58
 23. Meri Koivula                                 Tuppuralan koulu                   10,86
 24. Eevi Piili                                   Tuppuralan koulu                   10,91
 25. Laura Tarkiainen                             Otavan koulu                       10,92
     Eevi Sutela                                  Moision koulu                        DNS

Erä 1                Tuuli: +0,9

  1. Liina Mäkelä                                 Peitsarin koulu                     8,95
  2. Jonna Saalasti                               Lähemäen koulu                      9,06
  3. Pinja Jääskeläinen                           Ristiinan yhtenäiskoulu             9,68
  4. Alina Pitkova                                Ristiina                            9,89
  5. Jenna Häkkinen                               Kalevankankaan koulu               10,52
  6. Laura Tarkiainen                             Otavan koulu                       10,92

Erä 2                Tuuli: -0,2

  1. Marikki Melkinen                             Peitsarin koulu                     9,29
  2. Inka Puumalainen                             Otavan koulu                        9,33
  3. Jessica Järvinen                             Sairilan koulu                      9,69
  4. Pilvi Korhonen                               Urpolan koulu                       9,71
  5. Laura Neuvonen                               Rantakylän koulu                    9,77
  6. Nea Loponen                                  Lähemäen koulu                      9,91
  7. Jenna Käyhkö                                 Kalevankankaan koulu               10,44

Erä 3                Tuuli: -1,0

  1. Lotta Tivinen                                Päämajakoulu                        9,27
  2. Jutta Krakau                                 Olkkolan koulu                      9,55
  3. Anni Tikkanen                                Päämajakoulu                        9,77
  4. Opri Tiusanen                                Anttolan yhtenäiskoulu             10,39
  5. Meri Koivula                                 Tuppuralan koulu                   10,86
  6. Eevi Piili                                   Tuppuralan koulu                   10,91
     Eevi Sutela                                  Moision koulu                        DNS

Erä 4                Tuuli: -1,6

  1. Iida Lötjönen                                Rantakylän koulu                    9,40
  2. Vilja Teräväinen                             Urpolan koulu                       9,70
  3. Rebekka Jaatinen                             Moision koulu                       9,80
  4. Ella Hänninen                                Harjumaan koulu                    10,20
  5. Ilona Taavitsainen                           Olkkolan koulu                     10,40
  6. Iisa Kettukangas                             Sairilan koulu                     10,58

T5 luokka 1000 m


  1. Aada Miskala                                 Moision koulu                    3.34,78
  2. Pinja Jääskeläinen                           Ristiinan yhtenäiskoulu          3.42,73
  3. Alisa Hokkanen                               Peitsarin koulu                  3.43,29
  4. Roosa Myyryläinen                            Rantakylän koulu                 3.48,82
  5. Lotta Tivinen                                Päämajakoulu                     3.50,82
  6. Nea Keskinen                                 Rantakylän koulu                 3.51,06
  7. Olivia Miettunen                             Sairilan koulu                   3.53,08
  8. Tinja Huikuri                                Peitsarin koulu                  3.57,95
  9. Pilvi Korhonen                               Urpolan koulu                    4.04,13
 10. Nea Loponen                                  Lähemäen koulu                   4.05,08
 11. Vilja Teräväinen                             Urpolan koulu                    4.05,53
 12. Elli Salonen                                 Sairilan koulu                   4.08,76
 13. Jenna Käyhkö                                 Kalevankankaan koulu             4.10,75
 14. Silja Savisalo                               Päämajakoulu                     4.12,02
 15. Aada Tuunainen                               Rahulan koulu                    4.47,21
 16. Oona Turpeinen                               Kalevankankaan koulu             5.04,30
 17. Rebekka Jaatinen                             Moision koulu                    5.30,70
 18. Eevi Korhonen                                Anttolan yhtenäiskoulu           5.34,29
     Jenni Juutilainen                            Lähemäen koulu                       DNS

T5 luokka Korkeus

  1. Lotta Tivinen                                Päämajakoulu                         143
         130 135 140 143 151
           O   O XXO  XO   X
  2. Jessica Kähärä                               Rantakylän koulu                     140
         120 125 130 135 140 143
           O   O   O   O  XO XXX
  3. Liina Mäkelä                                 Peitsarin koulu                      125
         100 105 110 115 120 125 130
           O   O   O   O XXO   O XXX
  4. Inka Putkonen                                Rantakylän koulu                     125
         110 115 120 125 130
           O   O  XO  XO XXX
  5. Silja Savisalo                               Päämajakoulu                         120
         100 105 110 115 120 125
           O   O   O  XO XXO XXX
  6. Vilja Teräväinen                             Urpolan koulu                        120
         105 110 115 120 125
           O  XO XXO XXO XXX
  7. Nea Loponen                                  Lähemäen koulu                       115
         095 100 105 110 115 120
           O   O   O   O   O XXX
  8. Siiri Kujala                                 Ihastjärven koulu                    115
         080 090 100 105 110 115 110
          XO   O   O   O   O   O XXX
  9. Aada Miskala                                 Moision koulu                        115
         110 115 120
           O  XO XXX
 10. Marikki Melkinen                             Peitsarin koulu                      115
         100 105 110 115 120
           O   O  XO  XO XXX
 11. Katariina Laamanen                           Ristiinan yhtenäiskoulu              115
         100 105 110 115 120
          XO   O   O XXO XXX
 11. Pilvi Korhonen                               Urpolan koulu                        115
         105 110 115 120
           O  XO XXO XXX
 13. Eevi Piili                                   Tuppuralan koulu                     110
         095 100 105 110 115
           O   O   O   O XXX
 14. Meri Koivula                                 Tuppuralan koulu                     105
         080 090 095 100 105 110
           O   O   O   O   O XXX
 15. Aino Penttinen                               Lähemäen koulu                       105
         090 095 100 105 110
          XO   O   O   O XXX
 16. Opri Tiusanen                                Anttolan yhtenäiskoulu               105
         090 095 100 105 110
          XO  XO  XO   O XXX

T5 luokka Kiekko

  1. Katariina Laamanen                           Ristiinan yhtenäiskoulu            18,52
          15,50  17,20  18,52
  2. Julia Summanen                               Lähemäen koulu                     18,23
              X  18,23      X
  3. Jessica Kähärä                               Rantakylän koulu                   18,18
              X  13,66  18,18
  4. Katariina Hurri                              Urpolan koulu                      15,65
          15,65  13,13      X
  5. Jenni Niilo-Rämä                             Päämajakoulu                       15,64
          15,64  15,42  15,17
  6. Ella Ruhanen                                 Rantakylän koulu                   15,48
          15,48  13,27  13,24
  7. Iina Myyryläinen                             Otavan koulu                       14,85
          12,13  14,85      X
  8. Perusi Mutoni                                Tuppuralan koulu                   14,16
              X  14,16  13,95
  9. Silja Romo                                   Peitsarin koulu                    13,50
          13,50      X      X
 10. Netta Putkonen                               Päämajakoulu                       13,17
          12,35      X  13,17
 11. Liina Mäkelä                                 Peitsarin koulu                    13,01
          13,01  12,81  12,73
 12. Johanna Kaipainen                            Kalevankankaan koulu               12,26
          12,26   9,91  10,79
 13. Alisa Hänninen                               Otavan koulu                       12,23
              X      X  12,23
 14. Emmi Kolehmainen                             Moision koulu                      12,02
          11,92  11,00  12,02
 15. Jutta Krakau                                 Olkkolan koulu                     11,95
          11,06  11,95  11,85
 16. Kiira Timonen                                Urpolan koulu                      11,55
          11,55  10,17      X
 17. Ilona Taavitsainen                           Olkkolan koulu                     11,53
          10,69   8,49  11,53
 18. Helena Mesiäinen                             Kalevankankaan koulu                9,72
           9,17   9,72      X
     Irene Muinonen                               Ristiinan yhtenäiskoulu              DNS
       
     Eevi Sutela                                  Moision koulu                        DNS
       
     Linda Malinen                                Tuppuralan koulu                     DNS
       
     Jenni Juutilainen                            Lähemäen koulu                       DNS
       

T6 luokka 60 m

  1. Jasmin Kähärä                                Rantakylän koulu                    8,92
  2. Kati Jaatinen                                Ristiinan yhtenäiskoulu             8,96
  3. Eerika Hämäläinen                            Moision koulu                       9,06
  4. Taru Heimonen                                Kalevankankaan koulu                9,16
  5. Jasmin Haikarainen                           Peitsarin koulu                     9,18
  6. Lotta Kesälahti                              Rantakylän koulu                    9,29
  7. Jannika Kaikkonen                            Moision koulu                       9,29
  8. Maisa Mertanen                               Lähemäen koulu                      9,48
  9. Meri Pettinen                                Urpolan koulu                       9,49
 10. Viivi Herranen                               Urpolan koulu                       9,52
 11. Eveliina Kuitunen                            Päämajakoulu                        9,55
 12. Henni-Riikka Korpijärvi                      Päämajakoulu                        9,62
 13. Jenni Hotti                                  Ristiinan yhtenäiskoulu             9,63
 14. Laura Marttinen                              Peitsarin koulu                     9,68
 15. Petra Haltsonen                              Anttolan yhtenäiskoulu              9,69
 16. Inka Korhonen                                Otavan koulu                        9,71
 17. Suvi Manninen                                Kalevankankaan koulu                9,88
 18. Tatiana Vieru                                Haukivuoren aseman koulu            9,88
 19. Aino Ollikainen                              Lähemäen koulu                      9,89
 20. Saimi Viljakainen                            Harjumaan koulu                     9,98
 21. Anniina Korhonen                             Anttolan yhtenäiskoulu             10,00
 22. Tuuli Lattunen                               Sairilan koulu                     10,04
 23. Kia Repo                                     Ihastjärven koulu                  10,09
 24. Roosa Tick                                   Tuppuralan koulu                   10,17
 25. Petra Marttinen                              Tuppuralan koulu                   10,18
 26. Sonja Nousiainen                             Harjumaan koulu                    10,29
 27. Iita Salomaa                                 Otavan koulu                       10,31
 28. Julia Kujala                                 Ihastjärven koulu                  10,43
 29. Veera Tamminen                               Haukivuoren aseman koulu           10,47
     Siru Lindberg                                Launialan koulu                      DNS

Erä 1                Tuuli: -1,2

  1. Maisa Mertanen                               Lähemäen koulu                      9,48
  2. Henni-Riikka Korpijärvi                      Päämajakoulu                        9,62
  3. Laura Marttinen                              Peitsarin koulu                     9,68
  4. Tatiana Vieru                                Haukivuoren aseman koulu            9,88
  5. Saimi Viljakainen                            Harjumaan koulu                     9,98
  6. Roosa Tick                                   Tuppuralan koulu                   10,17
  7. Petra Marttinen                              Tuppuralan koulu                   10,18
     Siru Lindberg                                Launialan koulu                      DNS

Erä 2                Tuuli: -2,1

  1. Jasmin Haikarainen                           Peitsarin koulu                     9,18
  2. Meri Pettinen                                Urpolan koulu                       9,49
  3. Eveliina Kuitunen                            Päämajakoulu                        9,55
  4. Suvi Manninen                                Kalevankankaan koulu                9,88
  5. Aino Ollikainen                              Lähemäen koulu                      9,89
  6. Tuuli Lattunen                               Sairilan koulu                     10,04
  7. Sonja Nousiainen                             Harjumaan koulu                    10,29
  8. Veera Tamminen                               Haukivuoren aseman koulu           10,47

Erä 3                Tuuli: +1,3

  1. Jasmin Kähärä                                Rantakylän koulu                    8,92
  2. Eerika Hämäläinen                            Moision koulu                       9,06
  3. Taru Heimonen                                Kalevankankaan koulu                9,16
  4. Viivi Herranen                               Urpolan koulu                       9,52
  5. Jenni Hotti                                  Ristiinan yhtenäiskoulu             9,63
  6. Inka Korhonen                                Otavan koulu                        9,71
  7. Anniina Korhonen                             Anttolan yhtenäiskoulu             10,00
  8. Kia Repo                                     Ihastjärven koulu                  10,09

Erä 4                Tuuli: -0,3

  1. Kati Jaatinen                                Ristiinan yhtenäiskoulu             8,96
  2. Lotta Kesälahti                              Rantakylän koulu                    9,29
  3. Jannika Kaikkonen                            Moision koulu                       9,29
  4. Petra Haltsonen                              Anttolan yhtenäiskoulu              9,69
  5. Iita Salomaa                                 Otavan koulu                       10,31
  6. Julia Kujala                                 Ihastjärven koulu                  10,43

T6 luokka 1000 m


  1. Jasmin Kähärä                                Rantakylän koulu                 3.27,11
  2. Julia Haikonen                               Tuppuralan koulu                 3.32,65
  3. Eveliina Kuitunen                            Päämajakoulu                     3.35,93
  4. Anna Pöyry                                   Päämajakoulu                     3.38,81
  5. Eerika Hämäläinen                            Moision koulu                    3.44,32
  6. Jannika Kaikkonen                            Moision koulu                    3.46,26
  7. Maisa Viitakoski                             Sairilan koulu                   3.53,76
  8. Wiktoria Ripatti                             Rantakylän koulu                 3.55,06
  9. Riina Hynönen                                Urpolan koulu                    3.57,42
 10. Abak Kuol                                    Lähemäen koulu                   3.57,72
 11. Aino Rovio                                   Kalevankankaan koulu             4.00,02
 12. Minttu Pöyry                                 Ristiinan yhtenäiskoulu          4.05,19
 13. Amanda Ahonen                                Kalevankankaan koulu             4.06,61
 14. Sonja Nousiainen                             Harjumaan koulu                  4.07,04
 15. Emmi Kajander                                Lähemäen koulu                   4.10,83
 16. Meri Pettinen                                Urpolan koulu                    4.12,47
 17. Sara Piekäinen                               Anttolan yhtenäiskoulu           4.13,75
 18. Tatiana Vieru                                Haukivuoren aseman koulu         4.20,65
 19. Mirke Paajanen                               Otavan koulu                     4.21,29
 20. Sanni Heino                                  Peitsarin koulu                  4.31,44
 21. Kerttu Immonen                               Peitsarin koulu                  4.33,00
 22. Veera Tamminen                               Haukivuoren aseman koulu         4.51,06

T6 luokka Korkeus

  1. Jasmin Kähärä                                Rantakylän koulu                     140
         120 125 130 135 140
           O   O   O   O   O
  2. Jacklin Malual                               Tuppuralan koulu                     140
         110 115 120 125 130 135 140 145
           O   O   O   O XXO   O   O XXX
  3. Kati Jaatinen                                Ristiinan yhtenäiskoulu              130
         110 115 120 125 130 135
           O   O   O   O  XO XXX
  4. Jenni Tepponen                               Otavan koulu                         130
         110 115 120 125 130 135
           O XXO   O  XO XXO XXX
  5. Annika Tukiainen                             Moision koulu                        125
         110 115 120 125 130
           O   O   O   O XXX
  5. Noora Neuvonen                               Lähemäen koulu                       125
         110 115 120 125 130
           O   O   O   O XXX
  7. Noora Kyckling                               Kalevankankaan koulu                 125
         100 105 110 115 120 125 130
           O   O   O   O   O  XO XXX
  8. Ella Rautio                                  Lähemäen koulu                       125
         110 115 120 125 130
           O XXO XXO XXO XXX
  9. Nea Liimatainen                              Päämajakoulu                         120
         110 115 120 125
           O   O   O XXX
 10. Jasmiina Parkkinen                           Rahulan koulu                        120
         110 115 120 125
          XO   O   O XXX
 11. Mari Harmoinen                               Anttolan yhtenäiskoulu               120
         090 095 100 105 110 115 120 125
           O   O   O   O   O   O  XO XXX
 11. Lotta Rahikainen                             Urpolan koulu                        120
         090 095 100 105 110 115 120 125
           O   O   O   O   O   O  XO XXX
 13. Julia Haikonen                               Tuppuralan koulu                     120
         110 115 120 125
           O  XO  XO XXX
 14. Eerika Hämäläinen                            Moision koulu                        120
         110 115 120 125
           O   O XXO XXX
 15. Emma-Lotta Melkinen                          Peitsarin koulu                      115
         090 095 100 105 110 115 120
           O   O   O   O   O   O XXX
 15. Aino Hämäläinen                              Otavan koulu                         115
         110 115 120
           O   O XXX
 17. Meri Pettinen                                Urpolan koulu                        115
         090 095 100 105 110 115 120
           O   O   O   O  XO  XO XXX
 18. Jenni Hotti                                  Ristiinan yhtenäiskoulu              115
         095 100 105 110 115 120
           O   O  XO  XO XXO XXX
 19. Jasmin Haikarainen                           Peitsarin koulu                      115
         090 095 100 105 110 115 120
          XO   O   O   O XXO XXO XXX
 20. Emily Coker-Appiah                           Kalevankankaan koulu                 110
         090 095 100 105 110 115
           O   O   O   O   O XXX
 20. Wilma Surakka                                Päämajakoulu                         110
         100 105 110 115
           O   O   O XXX
 22. Julia Tiihonen                               Rantakylän koulu                     110
         100 105 110 115
           O   O XXO XXX

T6 luokka Kuula

  1. Enna Myyryläinen                             Anttolan yhtenäiskoulu              8,12
           8,11   7,99   8,12
  2. Elisa Ylönen                                 Harjumaan koulu                     7,84
           7,53   6,83   7,84
  3. Erja-Stiina Saastamoinen                     Ristiinan yhtenäiskoulu             7,76
           7,46   7,33   7,76
  4. Emmi Eronen                                  Ristiinan yhtenäiskoulu             7,57
           7,32   7,50   7,57
  5. Elsa Marttinen                               Päämajakoulu                        7,56
           7,31   6,93   7,56
  6. Miia Maaranen                                Sairilan koulu                      7,52
           7,18   7,25   7,52
  7. Iita Salomaa                                 Otavan koulu                        7,52
           7,52      X   7,05
  8. Janida Jalonen                               Tuppuralan koulu                    7,50
           7,50   7,27   7,24
  9. Aino Ollikainen                              Lähemäen koulu                      7,21
           6,71   7,21   7,20
 10. Jacklin Malual                               Tuppuralan koulu                    7,02
           6,23   7,02   6,71
 11. Jemina Tapio                                 Sairilan koulu                      6,98
           6,98   6,24   6,50
 12. Jasmin Haikarainen                           Peitsarin koulu                     6,94
           6,77   6,94   6,90
 13. Eerika Hämäläinen                            Moision koulu                       6,89
           6,19   6,38   6,89
 14. Laura Marttinen                              Peitsarin koulu                     6,88
           6,88   6,85   6,77
 15. Aino Rovio                                   Kalevankankaan koulu                6,86
           6,69   6,86   6,72
 16. Wilma Surakka                                Päämajakoulu                        6,85
           6,10   6,59   6,85
 17. Jannika Kaikkonen                            Moision koulu                       6,79
           6,45   5,49   6,79
 18. Anniina Korhonen                             Anttolan yhtenäiskoulu              6,58
           5,95   6,30   6,58
 19. Maisa Mertanen                               Lähemäen koulu                      6,47
           5,11      X   6,47
 20. Lyydia Kauppinen                             Rahulan koulu                       6,25
           5,79   6,00   6,25
 21. Saana Ahola                                  Otavan koulu                        6,22
           5,73   6,22   5,99
 22. Linda Suokas                                 Kalevankankaan koulu                5,82
              X   5,82   5,56
 23. Rita Partanen                                Rahulan koulu                       5,42
           5,35   5,42   5,27
 24. Saara Paavilainen                            Urpolan koulu                       5,36
           5,27   5,36   5,03

Seka 5-6 lk 16 x 60 m


  1. Rantakylän koulu                                 2.30,0
  2. Päämajakoulu                                     2.31,1
        Lotta Tivinen, Anni Tikkanen, Vilma Viitanen, Anniina Wilkman, Otto Noponen, Joel Leppänen, Jesse Sariola, Eetu Mustonen, Henni-Riikka Korpijärvi, Eveliina Kuitunen, Kia Kotilainen, Anna Leppänen, Veeti Aalto, Visa Ustinov, Mikki Berry, Eetu Luukkonen
  3. Lähemäen koulu                                   2.31,4
  4. Peitsarin koulu                                  2.31,5
  5. Moision koulu                                    2.34,6
  6. Urpolan koulu 1                                  2.36,1
        Vilja Teräväinen, Pilvi Korhonen, Katariina Hurri, Amra Alisic, Eele Hämäläinen, Aku Havukainen, Anttu Rastas, Lenni Matilainen, Meri Pettinen, Viivi Herranen, Saara Paavilainen, Isela Haajanen, Juho Järvinen, Ville Särkkä, Pietu Riipinen, Hannes Hyytiäinen
  7. Kalevankankaan koulu                             2.36,8
  8. Sairilan koulu                                   2.37,1
  9. Otavan koulu                                     2.37,6
 10. Launialan koulu                                  2.40,4
 11. Tuppuralan koulu                                 2.40,8
 12. Urpolan koulu 2                                  2.44,6
        Kiira Timonen, Mimi, Milla Hytinkoski, Jasmin Väisänen, Aaron Heikkinen, Veeti Pitkänen, Ville Gummerus, Mehdi Amini, Sonja Pekonen, Eveliina Sopanen, Roosa Vakkila, Riina Hynönen, Severi Noponen, Antti Lähteenmäki, Jonni Matilainen, Esu Rytkönen

Seka 1-2 lk 16 x 60 m


  1. Rantakylän koulu                                 2.57,0
  2. Rouhialan koulu                                  2.59,9
  3. Lähemäen koulu                                   3.01,6
        Saaga Attenberg, Eveliina Auvinen, Verna Eloranta, Anna Haapala, Kiia Kuparinen, Mikaela Nykänen, Lotta Soini, Aili Hone, Jose Löytty, Jimi Kontio, Alex Väisänen, Veeti Torniainen, Miko Pastinen, Lauri Heinonen, Jiri Kukkonen, Noa Kauhanen
  4. Peitsarin koulu                                  3.01,7
  5. Sairilan koulu                                   3.02,4
  6. Urpolan koulu 1                                  3.06,5
        Joona Kuismala, Henri Issakainen, Kalle Tapio, Samuli Holmberg, Venla Anttonen, Neela Pöyry, Taru Jämsä, Emilia Hänninen, Matias Mustonen, Aapo Pulkkinen, Niilo Bolz, Elias Pylkkänen, Marleena Lainen, Vilma Rantula, Neea Vehviläinen, Tytti Saukkonen
  7. Kalevankankaan koulu                             3.07,0
  8. Moision koulu                                    3.07,1
  9. Tuppuralan koulu                                 3.07,7
 10. Launialan koulu                                  3.08,5
 11. Otavan koulu                                     3.08,8
 12. Päämajakoulu                                     3.10,1
 13. Urpolan koulu 2                                  3.11,8
        Deng Deng, Otto Heljälä, Kasper, Aadam Heikkinen, Hertta Leppänen, Silja Suomela, Emilia Solonen, Tinja Kinnunen, Nooa Rastas, Koe Reh, Oskari Turunen, Kalle Roponen, Lilja Korhonen, Elliamanda Haimilahti, Iiris Jämsä, Anni Lahdensalo

Seka 3-4 lk 16 x 60 m


  1. Rantakylän koulu                                 2.42,2
  2. Päämajakoulu                                     2.43,4
        Aino Kairavuori, Jia Haapea, Armine Zengil, Henna Ukkonen, Santeri Karjalainen, Veli-Matti Nuija, Iivo Gynther, Arttu Väisänen, Sofia Tivinen, Ilona Lahtonen, Mirka Tapiala, Roosa Kaukonen, Aapo Kuokkanen, Juuso Ilvonen, Onni Ikonen, Tom Turkulainen
  3. Urpolan koulu 1                                  2.45,0
        Onerva Paasonen, Ronja Mihailov, Matleena Heikkinen, Kukka-Maria Siitari, Samuli Pekonen, Santeri Turunen, Jere Nieminen, Ville Kuitunen, Tuuli Vehviläinen, Karina Parkkinen, Jenni Palhokumpu, Siiri Jämsä, Topi Saukkonen, Julles Mwiseneza, Ilkka Mikkonen, Miro Tirronen
  4. Lähemäen koulu                                   2.47,2
  5. Kalevankankaan koulu                             2.48,5
  6. Peitsarin koulu                                  2.48,9
  7. Ristiinan yhtenäiskoulu                          2.50,9
  8. Launialan koulu                                  2.51,1
  9. Tuppuralan koulu                                 2.51,4
 10. Sairilan koulu                                   2.51,7
 11. Moision koulu                                    2.51,9
 12. Urpolan koulu 2                                  2.53,4
        Alexandra Sandman, Heli Pettinen, Aleksandra Inoranta, Mona Pirttiaho, Lasse Korhonen, Kasperi Pöntinen, Nestori Tuhkanen, Kim Tiainen, Iida Puumalainen, Anne Lähteenmäki, Sofia Suomela, Siiri Huotelin, Jere Kupiainen, Antti Lappalainen, Arttu Vilve, Lauri Anttonen
 13. Otavan koulu                                     2.53,8

Seka 7 lk 16 x 100 m


  1. Kalevankankaan koulu                             3.49,7
  2. Lyseon koulu                                     3.57,9
  3. Rantakylän koulu                                 3.59,6
        Karri Seppänen, Veeti Liukkonen, Severi Tuupanen, Matti Seppänen, Jori Manner, Roni Tuukkanen, Mika Varjo, Kalle Keränen, Iris Kolehmainen, Sutamas Ripatti, Essi Tarkiainen, Salla Marttinen, Riikka Savo, Veera Pulkkinen, Hanna Kokko, Saila Rossi
  4. Urheilupuiston koulu                             4.00,4

Seka 8 lk 16 x 100 m


  1. Urheilupuiston koulu                             3.41,2
  2. Kalevankankaan koulu                             3.46,5
  3. Lyseon koulu                                     3.47,5
  4. Rantakylän koulu                                 3.56,5
        Antti Airosalo, Aaron Tarkiainen, Juho Kekkonen, Rasmus Purps, Mairo Nagel, Lari Pelkonen, Pessi Himanen, Jirko Pyrrö, Ella Lötjönen, Liinu Roikonen, Lotta Pöyry, Ella Keränen, Marielle Nagel, Pihla Hasanen, Johanna Vauhkonen, Reetta Neuvonen

Seka 9 lk 16 x 100 m


  1. Kalevankankaan koulu                             3.45,4
  2. Urheilupuiston koulu                             3.47,0
  3. Lyseon koulu                                     3.52,3
  4. Rantakylän koulu                                 3.53,6
        Jusse Pulliainen, Eero Jukarainen, Jonni Kuitunen, Henri Hosio, Jere Särkkä, Miro Mönkkönen, Martti Puumalainen, Arttu Putkinen, Annu Saksa, Maria Vauhkonen, Sari Halonen, Taru Hämäläinen, Milla Vitikainen, Rosa Parkkinen, Iida Hänninen, Jutta Tuononen